logo
czytaj E-gazety prasa online


Centrum aktywności

2017-10-13

Na osiedlu Dziesięciny zostanie wybudowane Centrum Aktywności Wielopokoleniowej. Przy Szkole Podstawowej nr 47 powstanie także miasteczko ruchu drogowego. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2016.

Fot. UM Białystok

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na wykonanie budynku, który zostanie przeznaczony na potrzeby Centrum Aktywności Wielopokoleniowej przy ul. Palmowej. Będzie to budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, z płaskim dachem. Zostanie wyposażony m.in. w portiernię, dwie sale zajęć i sanitariaty. Będzie przeznaczony dla ok. 50 osób. Miałyby się w nim odbywać różne zajęcia czy warsztaty zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dziadków. Wybudowana zostanie także droga dojazdowa do tego budynku oraz miejsca parkingowe.

W ramach tego projektu powstanie również miasteczko ruchu drogowego i skocznia do skoku w dal. Ustawione zostaną betonowe stoły do gry w szachy oraz stojaki rowerowe. Teren zostanie oświetlony, wyposażony w nowe ogrodzenie. Ogrodzenie terenu szkoły ma być gotowe do kwietnia. Wszystkie prace powinny zostać zrealizowane do października 2018 roku.

– Na ten projekt ogólnomiejski, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, głosowało blisko pięć tysięcy osób – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. – Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Białymstoku powstanie kolejne miejsce do międzypokoleniowej integracji i aktywności.

Firmy zainteresowane realizacją tej inwestycji swoje oferty mogą składać do 25 października.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona