logo
czytaj E-gazety prasa online


Kolejny nowoczesny budynek biurowo–usługowy w Białymstoku

2018-10-18

Architekt - Maciej Kuryłowicz

W centrum Białegostoku ma stanąć budynek biurowo–usługowy. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to prawie 18tys. m2. Według planów budynek zostanie oddany do użytku w 2021 r. Prezydent Białegostoku spotkał się 17 października z przedstawicielem inwestora.

Inwestycję, zlokalizowaną w rejonie ulic Prezydenta R. Kaczorowskiego, Bułgarskiej i Św. Anny, zrealizuje firma Port Praski. Jest to warszawski deweloper budujący obiekty mieszkalno-usługowe, biznesowo–handlowe i rekreacyjno–naukowe. Inwestor planuje wybudować budynek o 9 kondygnacjach naziemnych i wysokości 35. metrów z dwiema kondygnacjami garażu podziemnego. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie prawie 18tys. m2, w tym powierzchnia biurowa – ok. 10tys. m2, a usługowa – 720m2. Efektem tej inwestycji może być nawet 1,5tys. miejsc pracy dla białostoczan.

Projektantem budynku jest architekt Maciej Kuryłowicz. Budynek zaprojektowano w klasie AA, co oznacza, że będzie to obiekt efektywny energetycznie, przyjazny dla użytkowników i okolicznych mieszkańców, dodatkowo kreujący wysoką jakość przestrzeni publicznej w tej części miasta. Projekt z jednej strony nawiązuje do tradycyjnych rozwiązań urbanistycznych, a z drugiej jest w pełni nowoczesny.

– Dzięki inwestycji ta część centrum Białegostoku zyska nowoczesną powierzchnię biurową. Cieszę się, że w tym miejscu powstanie budynek przyjazny dla najemców, ale i atrakcyjny dla mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

To kolejna inwestycja planowana w Białymstoku. Kilka tygodni temu budowę wielofunkcyjnego kompleksu nieruchomości komercyjnych zapowiedział inny inwestor – firma Warimpex z Wiednia. Budynki o łącznej powierzchni ok. 50tys. m2 będą wznoszone w kilku etapach. Zostaną zlokalizowane u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i kard. S. Wyszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego.

Według planów pierwszy budynek z biurami o powierzchni 13tys. m2 zostanie oddany do użytku do 2021 r. Realizacja ma rozpocząć się w 2019. r.

Dzięki obu inwestycjom stolica Podlasia zyska nowoczesną powierzchnię biurową wysokiej klasy. Tym samym stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizacją dla najemców komercyjnych. Obecnie w mieście znajduje się 62,3tys. m2 powierzchni biurowych, w tym 27tys. m2 klasy A.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona