logo
czytaj E-gazety prasa online


Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

2018-11-14

Fot. UM Białystok

W Białymstoku odbędzie się pierwsza edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej dla dzieci i młodzieży. Organizacją tego sportowego wydarzenia zajmie się Akademia Piłki Ręcznej Artur Siódmiak, która w naszym mieście prowadzi również projekt szkoleniowy dla najmłodszych – Akademia Małych Mistrzów.

Turniej piłki ręcznej klas IV-V szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta odbędzie się 1 grudnia 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Jesiennej 8. Celem wydarzenia jest popularyzacja tej dyscypliny sportu, promocja zdrowego stylu życia i budowanie wizerunku Białegostoku jako miasta otwartego na sport i aktywność fizyczną.

– Wzbudzanie pasji do sportu wśród dzieci to ważne zadanie. Tym razem realizujemy je z pomocą sportowego autorytetu – Artura Siódmiaka. Dzięki jego inicjatywom coraz więcej młodych białostoczan interesuje się piłką ręczną i w ogóle sportem - powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Turniej rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 16.00. Mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym” (2x10 min.). Po rozgrywkach odbędzie się mecz pokazowy, w którym wezmą udział MOKS Słoneczny Stok Białystok i PG nr 6 w Białymstoku. Na zakończenie zawodów prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i utytułowany piłkarz ręczny Artur Siódmiak wręczą zwycięzcom nagrody.

Miasto we współpracy z Arturem Siódmiakiem realizuje projekt sportowy Akademia Małych Mistrzów, promujący piłkę ręczną wśród najmłodszych białostoczan. Na terenie Polski działa już 18 aktywnych ośrodków szkoleniowych tej akademii.

Źródło: UM Białystok