logo
czytaj E-gazety prasa online


Funkcjonariusze KAS zatrzymali nielegalne automaty do gier hazardowych

2018-12-19

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia działały w dwóch lokalach w Siemiatyczach.

FFunkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku skontrolowali dwa lokale w Siemiatyczach, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wcześniej wytypowanych pomieszczeń, które wyposażone były m.in. w systemy monitoringu służące do selekcji klientów i elektrozamki otwierane przez obsługę lokali po uprzedniej weryfikacji osób, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 6 nielegalnie działających automatów do gier hazardowych.

Organizatorom nielegalnego procederu hazardowego grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdego nielegalnego automatu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Tekst i fotografie Podlaska KAS