Nowy białostocki żłobek, który ma powstać do końca 2020r., otrzymał dofinansowanie w wysokości 3,8mln zł.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Białostocki żłobek w programie „Maluch+”

2020-02-05

fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok

Miasto wybrało wykonawcę nowego miejskiego żłobka, który powstanie na osiedlu Wygoda w Białymstoku. Inwestycja zostanie dofinansowana z rządowego programu „Maluch+”. Umowa dotycząca dotacji została podpisana dziś (4 lutego) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.

W ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+ 2020” nowy białostocki żłobek, który ma powstać do końca 2020 r., otrzymał dofinansowanie w wysokości 3,8 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha oraz zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

– Cieszymy się, że już niedługo na Wygodzie powstanie nowy żłobek, na którego budowę dostaliśmy resortową dotację. Na tym białostockim osiedlu przybywa bloków i domów, więc ta placówka jest tam bardzo potrzebna – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Nowy żłobek powstanie w rejonie ulic I. Mościckiego i J.K. Kluka. Inwestycja będzie kosztować prawie 9,2 mln zł. Placówkę wybuduje białostocka firma Sonata Park. Zostanie utworzonych sześć oddziałów, w których miejsce znajdzie 152 dzieci. Placówka będzie mieściła się w dwukondygnacyjnym budynku z zespołami pomieszczeń dla różnych grup wiekowych (od 20 tygodnia życia do 3 lat). W żłobku będą wydzielone strefy: wejściowa, sale dla dzieci, administracyjna i socjalna, kuchnia z zapleczem i magazynami, techniczna. Ponadto wykonawca zbuduje parking na 11 miejsc, plac zabaw, ogrodzenie i oświetlenie. Na posesji zostanie posadzona zieleń.

Tekst:Agnieszka Błachowska UM Białystok

baner