logo
czytaj E-gazety prasa online


Nowoczesne biurowce w Białymstoku

2018-09-26

Wizualizacja: Warimpex

W centrum Białegostoku ma powstać wielofunkcyjny kompleks nieruchomości komercyjnych – biura, hotel i przestrzeń usługowa. Według planów pierwszy budynek z biurami o powierzchni 13 tys. m2 zostanie oddany do użytku do 2021 r. Prezydent Białegostoku spotkał się dziś (25 września) z przedstawicielem inwestora.

Inwestycję zrealizuje firma Warimpex z Wiednia, wiodąca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej spółka dewelopersko-inwestycyjna, działająca w segmencie nieruchomości hotelowych i biurowych. Realizacja ma rozpocząć się w 2019 r. Budynki o łącznej powierzchni ok. 50 tys. m2 będą wznoszone w kilku etapach. Zostaną zlokalizowane u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i kard. S. Wyszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego.

– Dzięki nowoczesnej zabudowie ta część centrum miasta zacznie tętnić nowym życiem. Cieszę się, że w tym miejscu powstanie kompleks budynków przyjazny dla najemców biur, hotelowych gości, ale i atrakcyjny dla mieszkańców – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Prezes zarządu firmy Warimpex Polska Jerzy Krogulec uzasadnia decyzję o inwestycji w Białymstoku tym, że nasze miasto w najbliższych latach będzie się szybko rozwijać, m.in. dlatego, że będzie dobrze skomunikowane z innymi częściami kraju.

– Tutejsze uczelnie oraz wysokie kompetencje potencjalnych pracowników sprawiają, że Białystok to doskonałe miejsce dla firm z branż takich jak IT czy centra usług wspólnych. Wykorzystując ten biznesowy potencjał miasta chcemy jednocześnie dołożyć swoją cegiełkę do jego rozwoju, zapewniając odpowiednią infrastrukturę w postaci wysokiej klasy nieruchomości komercyjnych – podkreślił Jerzy Krogulec. Jak szacuje inwestor, po wybudowaniu I etapu pracę na terenie kompleksu może znaleźć 1,5 tys. osób. Docelowo w całym kompleksie zatrudnionych zostanie nawet 5 tys. osób. Koszt budowy I etapu został oszacowany na ok. 100 mln zł. Całość – to ok. 400 mln zł.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona