logo
czytaj E-gazety prasa online


Jesień z Bluesem w Białymstoku

2017-11-03

W listopadzie w naszym mieście po raz kolejny odbędzie się słynny bluesowy festiwal. „Jesień z Bluesem” to przede wszystkim święto muzyki. W dniach 23-25 listopada Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty, wernisaże, projekcje filmowe i spotkania z artystami.

Fot. UM Białystok

W środę, 23 listopada, rozpocznie się 33. edycja festiwalu „Jesień z Bluesem”. Podczas trzech dni bluesowego święta zagrają muzycy z Polski i zagranicy. Koncerty odbywać się będą na dwóch scenach – w kinie Forum oraz w klubie Fama. Pierwszego dnia zagrają Como Mamas oraz Joanna Knitter Blues & Folk Connection. Kolejny koncert (24 listopada) to występ takich wykonawców, jak Emilia Sisco & Helge Tallqvist Band, Nina Massara, Matt Schofield i Gęsia Skórka Band. Natomiast na zakończenie festiwalu wystąpią Bonita & The Blues Shacks, Nick Schnebelen Band, Trudy Lynn & The Özdemirs feat. Steve Krase oraz Amusing Companions.

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa „Obrazki z podróży. Miejsca i ludzie” autorstwa Danuty Matysik / Dana Art. Imprezie będzie też towarzyszyła wystawa fotografii Tomka Pienickiego pt. „32. Jesień z Bluesem”.

W ramach festiwalu odbędą się też dwie projekcje filmowe w kinie Forum. 8 listopada będzie można obejrzeć film „Rumble. Jak Indianie zatrzęśli światem muzyki”. Natomiast 15 listopada odbędzie się pokaz filmu „I Am the Blues”.

– „Jesień z Bluesem” to najstarszy w Polsce festiwal tego gatunku muzycznego. Co roku dają tu koncerty muzycy światowego formatu. Jest to szansa na poznanie muzyki na najwyższym poziomie. Zawsze doceniają to fani bluesa nie tylko z Białegostoku, ale z całej Polski i zagranicy – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Preludium do „Jesieni z Bluesem” tradycyjnie już będą Zaduszki Bluesowe. To cykliczna impreza poświęcona pamięci Ryszarda „Skiby” Skibińskiego – lidera Kasy Chorych i pomysłodawcy białostockiego festiwalu bluesowego. Koncert zespołów „Rhythm Chiefs” i „Cynamonowa Kaczka” odbędzie się w najbliższą sobotę (4 listopada) w klubie Fama, o godz. 19.00.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie www.jesienzbluesem.pl.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona