logo
czytaj E-gazety prasa online


Boisko na Pogodnej

2018-08-22

Miasto zrealizowało kolejną sportowo-rekreacyjną inwestycję. W Białymstoku przy ul. Pogodnej powstało boisko do zabaw z piłką dla małych dzieci. Białostoczanie mogą już z niego korzystać.

Fot. UM Białystok

Przy ulicy Pogodnej powstało boisko z nawierzchnią poliuretanową, piłkochwytami i ogrodzeniem. Jest to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2018, na który głosowało ponad 930 mieszkańców. Nosił on nazwę „Boisko dla małych sportowców „Pod Kasztanowcem”. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 195 tys. zł.

– Na życzenie białostoczan wybudowaliśmy kolejny obiekt sportowy dla najmłodszych. Dzieci mogą tu bawić się w komfortowych warunkach, na świeżym powietrzu – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Boisko jest przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11 lat. Obok niego stanęły dwie tablice. Jedna informuje o wykonaniu i finansowaniu z Budżetu Obywatelskiego, druga – prezentuje regulamin korzystania z obiektu. Wykonawca zadbał też o uporządkowanie terenu – wykonanie trawnika, umocowanie ławek i koszy na śmieci.

Źródło: UM Białystok