logo
czytaj E-gazety prasa online


Defibrylatory w Białymstoku

2017-12-29

W kilkunastu miejscach w Białymstoku zostały zamontowane defibrylatory, które ułatwiają i przyspieszają udzielenie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Montaż urządzeń był możliwy dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017.

Fot. UM Białystok

Defibrylatory są przystosowane dla dorosłych i dla dzieci. Gabloty, w których zostały zamontowane, są wyposażone w moduł GSM informujący Straż Miejską i Biuro Zarządzania Kryzysowego o każdorazowym otwarciu.

Dzięki defibrylatorom białostoczanie zyskają większe poczucie bezpieczeństwa. Łatwiej będzie można im pomóc na przykład w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Pomoc przedmedyczna na pewno będzie bardziej skuteczna.

W 13 miejscach defibrylatory już zostały zamontowane, w gablotach na zewnątrz obiektów: w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej, J. K. Branickiego, Składowej, Legionowej, dr. I. Białówny, gen. J. Bema, na budynku Straży Miejskiej przy ul. Suraskiej, w Parku Planty, na białostockich pływalniach, na lodowisku i w Muzeum Wojska. Czekamy na montaż czternastego defibrylatora, który będzie zlokalizowany przy Centrum Aktywności Społecznej na ul. Św. Rocha.

W grudniu odbyło się szkolenie 28 pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek podległych dotyczące obsługi defibrylatorów. Koszt projektu to ok. 138 tys. zł.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona