logo
czytaj E-gazety prasa online


Najlepsze białostockie szkoły średnie

2019-01-11

Fot. UM Białystok

II Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 31 miejscu wśród najlepszych liceów w Polsce. Technikum Elektryczne zajęło 24 lokatę w rankingu polskich zawodowych szkół średnich. Szkoły ponadgimnazjalne z naszego miasta, jak co roku, zostały uwzględnione w rankingu miesięcznika „Perspektywy”.

W XXI edycji ogólnopolskiego rankingu znalazło się niejedno białostockie liceum i technikum. Na liście liceów najwyższą pozycję (31 miejsce) zajęło II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Wysoką lokatę ma też I LO im. Adama Mickiewicza (58 miejsce) i Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Białegostoku (69 miejsce). W pierwszej setce szkół zawodowych ulokowało się Technikum Elektryczne (24 miejsce) oraz Technikum Handlowo-Ekonomiczne (96 miejsce).

Ranking „Perspektyw” zawiera też listy najlepszych szkół z poszczególnych województw. Najlepsze liceum w naszym województwie to II LO w Białymstoku. Drugie miejsce przypada w udziale I LO w Białymstoku. W pierwszej trójce znalazło się też Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Natomiast najlepsze w województwie podlaskim technikum mieści się w Zespole Szkół Rolnych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie. Druga lokata jest zajęta przez białostockie Technikum Elektryczne. Trzecie na podium jest Technikum Leśne w Białowieży.

W rankingu polskich szkół ogólnokształcących ujęto 1000 spośród 2126 placówek. Natomiast w drugim, obejmującym zawodowe szkoły średnie – 500 spośród 1731. Komisja rankingowa podczas ustalania kolejności szkół kierowała się takimi kryteriami, jak wyniki maturalne, osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki egzaminów zawodowych.

Źródło: UM Białystok