logo
czytaj E-gazety prasa online


Nielegalnie przez "zieloną granicę"

2019-09-23

5 obywateli Iraku przekroczyło polsko-białoruską granicę w miejscu do tego niewyznaczonym. Zostali zatrzymali za nielegalne przekroczenie granicy naszego państwa.

W sobotę koło północy (21.09.2019 r.), strona białoruska poinformowała służbę dyżurną Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej o prawdopodobnym nielegalnym przekroczeniu granicy przez nieznane osoby. Patrol Straży Granicznej skierowany we wskazane miejsce ujawnił na pasie drogi granicznej ślady przekroczenia granicy z Białorusi do Polski przez 5 osób. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawców przekroczenia granicy wbrew przepisom. Po kilku godzinach w miejscowości Wilanowo (gmina Mielnik) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech cudzoziemców. Kolejnych dwóch cudzoziemców - sprawców nielegalnego przekroczenia granicy - zatrzymał w niedzielę rano patrol Policji w miejscowości Siemiatycze. Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom z Placówki SG w Mielniku.

W trakcie wykonywanych czynności przez funkcjonariuszy Straży Granicznej okazało się, że zatrzymani mężczyźni to obywatele Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa. Cudzoziemcy w wieku od 19 do 26 lat mieli przy sobie jedynie paszporty. Podczas składania wyjaśnień przyznali, że granicę polsko-białoruską przekroczyli poza miejscem do tego wyznaczonym. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności wyjaśniających obywatele Iraku według obowiązujących procedur zostaną przekazani stronie białoruskiej.

Tekst i fotografie Podlaski Oddział Straży Granicznej