logo
czytaj E-gazety prasa online


Zatrzymano 16 nielegalnych migrantów z Wietnamu

2018-08-31

W ramach współpracy podlaskiej Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymano 16 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski podróżując w przestrzeni ładunkowej busa, którym kierował bezpaństwowiec na stałe mieszkający na Łotwie.

Nad ranem w Augustowie funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, Wydziału Zabezpieczenia Działań i Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli Volkswagena Transportera na łotewskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że wewnątrz przestrzeni ładunkowej busa 28 - letni kierowca przewozi 16 obywateli Wietnamu. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej 12 mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz 4 kobiety w wieku 18-29 lat nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kierowca został zatrzymany w związku z pomocnictwem i organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy obywatelom Wietnamu. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografie Podlaski Oddział Straży Granicznej oraz Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku