logo
czytaj E-gazety prasa online


Premiera spektaklu „Popiełuszko”

2017-10-19

Na deskach dużej sceny białostockiego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki od 21 października będzie wystawiane przedstawienie o życiu księdza Jerzego Popiełuszki. Miasto Białystok wsparło finansowo tę inicjatywę.

Fot. UM Białystok

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę (21 października) o godz. 19.00. Według harmonogramu przedstawienie będzie grane do końca miesiąca oraz w drugiej połowie listopada. Sztuka „Popiełuszko” w reżyserii Jana Nowary to misterium życia i śmierci skromnego i jednocześnie niepokornego księdza Jerzego. Księdza, który stał się symbolem wiary i siły. W rolę kapłana wcielił się Jakub Lasota, gościnnie występujący na deskach Teatru Dramatycznego. Autorami sztuki są Konrad Szczebiot, Janina Żukiewicz i Jan Nowara.

– Jego siła wiary porywała tłumy, ksiądz Jerzy na zawsze pozostanie w naszych sercach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Spektakl powstał z okazji trzydziestej trzeciej rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Zależy nam bardzo na tym, by przybliżyć postać księdza Popiełuszki młodym pokoleniom, które nie pamiętają lub nie znają historii jego życia.

Spektakl powstał z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.dramatyczny.pl.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona