logo
czytaj E-gazety prasa online


Papierosy w skrzyniach biegów.
Przemytnicze trio wpadło w Połowcach

2019-01-21

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Połowcach ujawnili nielegalne papierosy ukryte w skrzyniach biegów dwóch samochodów osobowych na białoruskich numerach rejestracyjnych. Zarzuty przemytu usłyszało w tej sprawie trzech braci – obywateli Białorusi.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Połowiec wytypowali do szczegółowej kontroli audi oraz volkswagena, którymi podróżowało trzech mężczyzn – braci w wieku 19-29 lat. Samochody zostały prześwietlone, a następnie do akcji wkroczył wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych labrador Snoopy, który zaznaczył skrzynie biegów w obu niemieckich autach. W ich wnętrzu funkcjonariusze znaleźli w sumie niemal 700 paczek białoruskich papierosów.

Mężczyźni stracili nielegalny towar i przystosowane do przewozu kontrabandy samochody. Cała trójka usłyszała zarzuty dot. przemytu papierosów. Dodatkowo Białorusini, którzy zasiadali za kierownicą zatrzymanych pojazdów decyzją Komendanta Placówki Straży Granicznej w Czeremsze otrzymało zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów obszaru Schengen odpowiednio na rok i dwa lata.

Tekst i fotografiePodlaska KAS