logo
czytaj E-gazety prasa online


Cztery samochody, czterech przemytników

2019-07-08

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bobrownik ujawnili nielegalne papierosy ukryte w czterech samochodach na białoruskich numerach rejestracyjnych. W ręce mundurowych wpadło w sumie blisko 3 tysiące paczek przemycanych papierosów.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bobrownik wytypowali do szczegółowej kontroli 3 samochody osobowe (dwa volkswageny i nissana) oraz ciężarówkę kierowane przez obywateli Białorusi. Okazało się, że w każdym z pojazdów ukryta była tytoniowa kontrabanda. Najwięcej, bo 2200 paczek papierosów, mundurowi z KAS znaleźli pod podłogą ciężarówki. Miejscami ukrycia papierosów w samochodach osobowych były m.in. kielichy amortyzatorów, kokpit oraz… wnętrze silnika. W tym ostatnim przypadku kierowca volkswagena wyposażonego w ośmiocylindrową jednostkę napędową, wykorzystał cztery cylindry do ukrycia 250 paczek białoruskich papierosów.

Ujawnione papierosy (w sumie blisko 3 tysiące paczek) trafiły do magazynu Służby Celno-Skarbowej. Kierowcy samochodów osobowych zostali ukarani wysokimi mandatami, natomiast wobec kierowcy ciężarówki została wszczęta spraw karna skarbowa. O rodzaju i wysokości kary dla 33-letniego Białorusina zadecyduje sąd.

Tekst i fotografiePodlaska KAS