logo
czytaj E-gazety prasa online


Lekcje z ZUS

2018-10-09

Fot. Ratio

Weź udział w projekcie „Lekcje z ZUS” i zostań studentem Politechniki Białostockiej.
Laureaci oraz finaliści olimpiad stopnia centralnego przyjmowani będą na pierwszy rok z pominięciem konkursu świadectw na wszystkie kierunki studiów prowadzone w Politechnice Białostockiej. To największa uczelnia techniczna północno-wschodniej Polski.


Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięscy olimpiady zdobywają indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in.: laptopy, tablety, czytniki e-booków.

- Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyły zapisy do udziału w projekcie. Wciąż zabiegamy o to by grono szkół, które chcą wspólnie z nami zdobywać wiedzę było jak największe. To bardzo ciekawa inicjatywa, która pozwala uzyskać bardzo cenny w przyszłości zasób wiadomości.- informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Wspierany przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt „Lekcje z ZUS” to pakiet czterech wykładów. Podczas nich, uczniowie poznają zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się między innymi po co się ubezpieczamy, co zyskujemy dzięki temu, od czego zależy emerytura i jej wysokość, oraz jak zgłasza się do ubezpieczeń osoba, która zakłada własną firmę.

Wspierany przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Specjalnie na potrzeby „Lekcji z ZUS” i we współpracy z doświadczonym metodykiem ZUS opracował materiały dydaktyczne. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia do wykorzystania podczas zajęć.

- Zapewniamy pomoc na każdym etapie projektu. Jedyne co szkoły musza zrobić to skontaktować się z nami, a my ze swojej strony zagwarantujemy wyposażenie we wszystkie dostępne materiały edukacyjne – wyjaśnia Krupicka.

Zgłoszenia szkół

Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w „Lekcjach z ZUS” oraz zgłosić szkołę do olimpiady mogą to zrobić do 14 listopada 2018 r. pod nr tel. 85 7486650, e-mail: alicja.koczta@zus.pl Serdecznie zapraszamy.

Katarzyna Krupicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego