logo
czytaj E-gazety prasa online


Ośmiolatka brązową medalistką
w Pucharze Europy

2018-12-07

Fot. UM Białystok

Marlena Łuka, 8-letnia zawodniczka Białostockiego Klubu Karate Kyokushin "KANKU", zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Ten prestiżowy turniej odbył się w mołdawskim Kiszyniowie. Bardzo dobrego wyniku w międzynarodowej rywalizacji pogratulował zawodniczce zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dziś (4 grudnia) w Urzędzie Miejskim w Białymstoku odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta Białegostoku z młodą, białostocką zawodniczką, która znalazła się w ścisłej czołówce w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Brązowej medalistce towarzyszyła mama i trener Dariusz Cymmerman.

– Gratuluję wspaniałego sukcesu sportowego i życzę kolejnych wybitnych osiągnięć. Ciężka praca i sumienność przynoszą efekty. Jestem pełen podziwu, że tak młoda osoba jest tak bardzo zaangażowana, wytrwała i konsekwentna – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W Pucharze Europy Karate Kyokushin w Mołdawii w różnych kategoriach starowało około 600 zawodników z całej Europy. Białystok reprezentowało siedmioro zawodników z Klubu Karate Kyokushin "KANKU". Ośmioletnia Marlena Łuka wywalczyła 3. miejsce na tym prestiżowym turnieju, pokonując reprezentantki Mołdawii i Rosji. Pozostali białostoczanie po zaciętych walkach niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Źródło: UM Białystok