logo
czytaj E-gazety prasa online


Odzyskano skradzione BMW i Mercedesa.

2019-10-28

W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa pojazdy o łącznej wartości 205 tys. zł.

Fot. Straż Graniczna

W sobotę (26.10.2019r.) w Korycinie funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy przystąpili do kontroli BMW X5 na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżował 23-letni obywatel Litwy. Podczas kontroli auta pod kątem legalności pochodzenia funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w pole numerowe nadwozia pojazdu. Ponadto w toku dalszych czynności okazało się, że samochód figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen i bazie Interpol jako utracony 10 października 2019r. na terytorium Wielkiej Brytanii. Szacunkowa wartość BMW X5 z 201 roku wynosi 95 tys. zł.

Natomiast w piątek (25.10.2019r.) na terenie gminy Augustów funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali Mercedesa Sprintera na niemieckich numerach rejestracyjnych, który figurował w dostępnych bazach jako utracony na terytorium Niemiec. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada żadnych dokumentów pojazdu. Kierowcą Mercedesa Sprintera był 32-letni obywatel Litwy. Wartość zatrzymanego auta z 2018 roku oszacowano na 110 tys. zł.

W obu przypadkach po wykonaniu niezbędnych czynności i sporządzeniu wymaganej dokumentacji cudzoziemców wraz z pojazdami przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej