Warning: include(/tekstowy/michal_bajor.php.html) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /tekstowy/head_tekst.php on line 25

Warning: include(/tekstowy/michal_bajor.php.html) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /tekstowy/head_tekst.php on line 25

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/tekstowy/michal_bajor.php.html' for inclusion (include_path='/REPORTERNEWS/class_php/') in /tekstowy/head_tekst.php on line 25
logo
czytaj E-gazety prasa online


Michał Bajor wystąpi w Teatrze Dramatycznym

2019-01-11

Michał Bajor powraca do Białegostoku. 8 lutego artysta wystąpi w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Michał Bajor wzrusza swoim śpiewem już od wielu lat. Jak nikt inny, łączy oryginalny styl z najwyższą jakością. Od najmłodszych lat mieszkał w Opolu, gdzie dorastał w festiwalowej i teatralnej atmosferze. W dzieciństwie uczył się tańca, gry na fortepianie, a także występował w spektaklach. Zadebiutował w 1970 roku w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Miał wówczas trzynaście lat. Publiczność mogła podziwiać go także na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, czy Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

W 1987 roku artysta nagrał swą pierwszą płytę – „Michał Bajor Live”, na której znalazły się przeboje takie jak: „Ogrzej mnie” czy „Walc na tysiąc pas”. W swojej dyskografii ma kilkanaście albumów studyjnych, koncertowych oraz kompilacji, wśród nich między innymi: „Nowe Piosenki”, „Uczucia...”, „Kocham jutro”, „Twarze w lustrach", „Za kulisami", „Inna bajka", czy „Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty" .

Występy Michała Bajora w białostockim Teatrze Dramatycznym to już niemal tradycja. Artysta za każdym razem gromadzi salę pełną słuchaczy. W trakcie lutowego recitalu zaprezentuje utwory z płyty "Od Kofty... do Korcza". Wydawnictwo, podsumowujące kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym. A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Michał Bajor:
- Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek.

Na repertuar jubileuszowego zestawu składają się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te, o których wydanie od lat prosili fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Materiał z płyty "Od Kofty... do Korcza" zostanie zaprezentowany w Białymstoku 8 lutego o godz. 19.00. Bilety w cenie 100 zł dostępne są w sprzedaży internetowej: bilety.dramatyczny.pl oraz w Kasie Teatru, czynnej od wtorku do soboty w godz. 14.00 - 20.00 oraz w niedzielę w godz. 16.00 – 20.00. Materiał z płyty "Od Kofty... do Korcza" zostanie zaprezentowany w Białymstoku 8 lutego o godz. 19.00. Bilety w cenie 100 zł dostępne są w sprzedaży internetowej: bilety.dramatyczny.pl oraz w Kasie Teatru, czynnej od wtorku do soboty w godz. 14.00 - 20.00 oraz w niedzielę w godz. 16.00 – 20.00.

Tekst i fotografie Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku