logo
czytaj E-gazety prasa online


Elektryczny mikrobus testowany w Białymstoku

2019-05-17

Fot. UM Białystok

Mieszkańcy Białegostoku mogą skorzystać z przejażdżki małym autobusem elektrycznym. Mikrobus o gabarytach zbliżonych do samochodu osobowego będzie kursował w centrum miasta, także ulicami nieużywanymi dotąd do transportu publicznego, jak np. ul. Św. Rocha. Te próbne kursy pozwolą zorientować się, jak takie pojazdy funkcjonują w białostockich warunkach.

Z bezpłatnych przejazdów elektrycznym mikrobusem można skorzystać w czwartek (16 maja), w godz. od 15.30 do 20.30 i w piątek (17 maja) w godz. 12.00 do 17.00, co 30 minut. Trasa linii E przebiega następującymi ulicami: Legionowa (przystanek: Pałac Branickich) – Al. J. Piłsudskiego – H. Sienkiewicza – I. Malmeda – Lipowa – Św. Rocha – Kardynała St. Wyszyńskiego – Prezydenta R. Kaczorowskiego – Legionowa (przystanek: Pałac Branickich).

– Jesteśmy otwarci na nowe technologie, inwestujemy w nowoczesne, niskoemisyjne rozwiązania, dlatego uważnie przyglądamy się rozwojowi autobusów elektrycznych. I sprawdzamy, jak takie pojazdy radzą sobie w naszych warunkach– powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Opinie i uwagi na temat elektrycznego autobusu można kierować na adres: bkm@um.bialystok.pl.

Opinie i uwagi na temat elektrycznego autobusu można kierować na adres: bkm@um.bialystok.pl.

Miasto Białystok systematycznie inwestuje w nowoczesne rozwiązania w komunikacji publicznej. Testowanie różnego rodzaju elektrycznych autobusów pomoże podjąć decyzję o ewentualnym zakupie takich pojazdów w kolejnych latach.

Źródło: UM Białystok