logo
czytaj E-gazety prasa online


Opel z nielegalnymi papierosami

2019-12-16

Nielegalne papierosy ukryte w podłodze, zderzaku i dachu kontrolowanego auta ujawnili w weekend funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi 45.000zł.

W sobotę (14.12.2019 r.) na terenie powiatu sejneńskiego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli Opla Zafirę na litewskich tablicach rejestracyjnych. Samochodem podróżował 51-letni obywatel Litwy. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń, ze w aucie mogą znajdować się nielegalne papierosy. Auto skierowano do szczegółowej kontroli. Jak się okazało kierowca ukrył nielegalny towar w przerobionej podłodze, zderzaku oraz dachu pojazdu. W sumie ujawniono ponad 3.000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 45.000zł.

Mężczyzna otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS.

Tekst i fotografie Podlaski Oddział Straży Granicznej