logo
czytaj E-gazety prasa online


Bezpłatna pomoc prawna
w 2018 roku

2018-01-25

W 2018 roku białostoczanie ponownie będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Jednak zmianie uległa ich dotychczasowa lokalizacja.

Od dziś punkty prowadzone przez organizacje pozarządowe, które zlokalizowane były przy ul. Ludwika Zamenhofa 5C, mieszczą się w budynku Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 – pok. nr 7A i 7B. Zmianie uległa także lokalizacja punktów nieodpłatnej pomocy prawnej przy ul. Białej 13/33. Adwokaci i radcowie prawni będą teraz świadczyć tę pomoc w punktach położonych przy ul. Zamenhofa 5C pok. nr 4 i 11.

Rok 2018 będzie trzecim z kolei rokiem funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Przez cały ten rok od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 19.30, zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o obowiązującym stanie prawnym, o swoich uprawnieniach i obowiązkach. Osoby kompetentne wskażą potrzebującym sposoby rozwiązania problemów prawnych lub udzielą pomocy m.in. w sporządzaniu pism o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu, adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego i rzecznika patentowego.

Nieodpłatne punkty pomocy prawnej powstały z myślą o najuboższych, seniorach, kombatantach i weteranach, posiadaczach Karty Dużej Rodziny oraz ofiarach klęsk. Do takiej pomocy są również uprawnione osoby, które nie ukończyły 26 lat.

W minionym roku z bezpłatnej pomocy prawnej w Białymstoku skorzystano ok. 2 tys. razy. Punkty najczęściej odwiedzali seniorzy, a porady najczęściej dotyczyły spraw z zakresu prawa cywilnego, prawa spadkowego i prawa karnego.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona