logo
czytaj E-gazety prasa online


Młodzi piłkarze pojadą do Monachium

2018-05-02

Dziesięciu młodych piłkarzy, trenujących w Białymstoku, już w maju pojedzie na obóz szkoleniowy do Niemiec. Taką szansę zyskali dzięki FC Bayern Youth Cup 2018. Dziś (26 kwietnia) z nastoletnimi sportowcami spotkał się prezydent Tadeusz Truskolaski.

Fot. UM Białystok

Prezydent Tadeusz Truskolaski, na Stadionie Miejskim w Białymstoku, spotkał się ze zwycięzcami polskiej edycji FC Bayern Youth Cup. Są to piłkarze urodzeni między 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r., wytypowani do udziału w obozie szkoleniowym pod okiem trenerów FC Bayern.

– Chciałbym wam pogratulować sukcesu i życzyć powodzenia. Mam nadzieję, że wyjazd na obóz szkoleniowy i udział w międzynarodowej rywalizacji będzie początkiem wielkiej kariery – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – W Monachium będziecie reprezentować Polskę i Białystok, będziemy wam kibicować. Już teraz jesteśmy z was dumni.

Zawodnicy wezmą udział nie tylko w obozie szkoleniowym, ale także, jako reprezentacja Polski, w finałach światowych na Allianz Arena. Tymi piłkarzami są: Szymon Jarosz (Jagiellonia), Bartosz Jurczak (Jagiellonia), Adrian Duchnowski (Talent), Dominik Wasiak (Jagiellonia), Aleksander Zakrzewski (MOSP), Stanisław Łupiński (Jagiellonia II), Kamil Truchel (Piast), Jakub Kozłowski (Jagiellonia II), Xavier Dziekoński (MOSP) i Mateusz Antonowicz (Talent). W Monachium spędzą kilka dni (9-13 maja).

Przypominamy, że 22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium. W rywalizacji na białostockim stadionie wzięło udział 160 nastolatków. Grze młodych piłkarzy przypatrywała się jedna z legend drużyny z Monachium, mistrz świata z 1990 r. z reprezentacją Niemiec, Klaus Augenthaler.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona