logo
czytaj E-gazety prasa online


Centrum Aktywności Wielopokoleniowej

2018-10-23

Fot. UM Białystok

Na osiedlu Dziesięciny wybudowano Centrum Aktywności Wielopokoleniowej. Służy ono do integracji i aktywizacji różnych grup wiekowych. Przy Szkole Podstawowej nr 47 powstało także miasteczko ruchu drogowego. To realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2016.

Miasto Białystok wybudowało nowy obiekt na potrzeby Centrum Aktywności Wielopokoleniowej przy ul. Palmowej. To budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, z płaskim dachem. Został wyposażony m.in. w portiernię, dwie sale zajęć i sanitariaty. Jego powierzchnia użytkowa to ok. 150 m2, jest przeznaczony dla ok. 50 osób. Wybudowana została także droga dojazdowa do tego budynku oraz miejsca parkingowe.

Świetlica wielopokoleniowa służy do organizacji różnego rodzaju zajęć tematycznych i warsztatów zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oraz dziadków. W tym miejscu uczniowie mogą m.in. skorzystać z pomocy w odrabianiu lekcji, spotkać się z logopedą, rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W ofercie są zajęcia dla mieszkańców w różnym wieku.

– Zależy nam na aktywizowaniu różnych grup społecznych, od dzieci i młodzieży, poprzez osoby dorosłe i seniorów – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Mam nadzieję, że Centrum Aktywności Wielopokoleniowej na Dziesięcinach stanie się miejscem częstych spotkań i będzie chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku.

Na ten projekt, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2016, zagłosowało prawie 5 tys. osób. W ramach tego przedsięwzięcia powstało również miasteczko ruchu drogowego i skocznia do skoku w dal wraz z bieżnią. Ustawione zostały betonowe stoły do gry w szachy oraz stojaki rowerowe. Teren został oświetlony, wyposażony w nowe ogrodzenie. Koszt realizacji to ok. 1 mln zł.

Źródło: UM Białystok