logo
czytaj E-gazety prasa online


Pieniądze na rehabilitację

2018-03-21

Tysiąc mieszkańców Białegostoku skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej. Miasto Białystok przeznaczy na to 250 tys. zł. Zabiegi będą wykonywane w przychodni rehabilitacyjnej Szpitala Miejskiego im. PCK.

Fot. UM Białystok

Zabiegi rehabilitacyjne będą przeznaczone dla osób, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych urazach, chorobach, wypadkach. Skorzystają z nich także pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi. Warunkiem będzie zameldowanie na terenie Białegostoku. Mieszkańców na te zabiegi będą kwalifikować fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego. Miasto chce w ten sposób pomóc białostoczanom, którzy wymagają fachowej pomocy, a nie korzystają z systemu NFZ. Chodzi zwłaszcza o tych, którzy nie mogą czekać miesiącami w kolejkach do placówek NFZ, a na leczenie w prywatnych placówkach ich nie stać.

– Nasze społeczeństwo się starzeje, z tego powodu wiele osób cierpi na choroby przewlekłe. Tacy pacjenci powinni mieć stworzone odpowiednie warunki do leczenia i dostępu do fizjoterapeuty – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Chcemy im to ułatwić poprzez organizowanie rehabilitacji finansowanej z innych źródeł niż NFZ.

Na zabiegi fizjoterapeutycznie Miasto przekaże Szpitalowi Miejskiemu 250 tys. zł. Według wstępnych szacunków tych pieniędzy wystarczy na rehabilitację ok. 1 tys. osób. Przyjmowanie pacjentów rozpocznie się po podpisaniu umowy pomiędzy Miastem a szpitalem.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona