logo
czytaj E-gazety prasa online


2018-09-20

W sobotę z wielu systemów rowerowych Nextbike skorzystamy za darmo

Jeszcze siedem lat temu były egzotyką. Dziś z rowerów publicznych Nextbike korzysta już ponad milion Polaków. Firma udostępnia jednoślady w kolejnych miastach, a liczba wypożyczeń bije wszelkie rekordy. W Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu warto przesiąść się na rowery zwłaszcza, że Nextbike Polska przygotował z tej okazji szereg promocji.

W Dniu bez Samochodu, który przypada w sobotę, 22 września, za darmo przez godzinę będzie można jeździć na rowerach Nextbike m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Pszczynie, Tychach, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Kędzierzynie-Koźlu, Opolu, Legnicy, Stalowej Woli, Piotrkowie Trybunalskim, Piasecznie, Otwocku, Grodzisku Mazowieckim, Płocku, Ciechanowie, Kołobrzegu i w Koszalinie. Aż dwie godziny bezpłatnie będzie można korzystać z rowerów w Częstochowie i Kaliszu, a w Łodzi nie będą pobierane opłaty przez całą dobę niezależnie od długości wypożyczenia.

To doskonała okazja, by poznać alternatywne wobec samochodów sposoby poruszania się po mieście. Zachęcam, by wybrać się na przejażdżkę, pokonać trasę, jaką zwykle jedziemy do pracy, i przekonać się, że rowerem można dojechać wygodnie, przyjemnie, a często równie szybko – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, największego operatora rowerów miejskich w naszym kraju.

Tylko w tym sezonie rowery Nextbike zostały wypoży- czone w Polsce 12 milionów razy. Już we wrześniu przekroczona została liczba wypożyczeń z całego, rekordowego, ubiegłego sezonu! Każdy rower miał już w tym roku średnio 850 użytkowników.

W naszym systemie zarejestrowało się już ponad 1,7 miliona użytkowników. To naprawdę dużo biorąc pod uwagę, że w miastach, w których można jeździć na rowerach Nextbike, mieszka ponad 7,5 miliona Polaków – mówi Robert Lech. W Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Stalowej Woli już latem pobiliśmy rekordy wypożyczeń z całego ubiegłego sezonu.

Nextbike – statystyki sezonu 2018r. w Polsce
(od 1 marca do 15 września):

12 milionów – już tyle razy wypożyczono rowery Nextbike od początku marca do połowy września 2018 r. To o ponad milion wypożyczeń więcej, niż w całym rekordowym sezonie 2017!

2,4 miliona – tyle razy wypożyczono rowery Nextbike przez 31 dni maja. To najlepszy miesiąc w historii! Średnio przez 31 dni i nocy rowery były wypożyczane raz na sekundę.

102 tysiące – tyle razy wypożyczono rowery Nextbike w ciągu jednej doby, w sobotę, 15 kwietnia. Tego dnia w każdej minucie wypożyczano ponad 70 rowerów!

1,7 miliona osób jest już zarejestrowanych w systemach Nextbike w Polsce. W miastach, w których można wypożyczyć rowery miejskie Nextbike, mieszka 7,5 miliona Polaków.

Rowery Nextbike są wypożyczane kilkadziesiąt tysięcy razy każdego dnia. W rekordowe dni liczba wypożyczeń przekracza 100 tysięcy! Najlepszym miesiącem był w tym roku maj, kiedy rowery Nextbike wypożyczono w Polsce aż 2,4 miliona razy! Co ważne, rowery publiczne są wykorzystywane nie tylko rekreacyjnie, ale również podczas codziennych dojazdów. Świadczy o tym m.in. duża liczba wypożyczeń w dni powszednie, zwłaszcza w popołudniowych godzinach szczytu. Sieć Nextbike Polska nieustannie się rozwija. Od tego roku rowery mogą wypożyczać m.in. mieszkańcy Piaseczna, Zabrza, Koszalina, Sosnowca, Jastrzębia-Zdroju, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Piotrkowa Trybunalskiego, Płocka, Otwocka, Ciechanowa, Zielonej Góry czy Konina. A to nie koniec. Do końca roku firma uruchomi systemy rowerowe m.in. w 10 miejscowościach w województwie łódzkim i 14 miastach trójmiejskiej Metropolii. Nextbike Polska to największy dostawca i operator systemów rowerów publicznych w naszym kraju. Dziś w ponad 40 miastach można skorzystać z przeszło 14 tysięcy rowerów.

Marek Pogorzelski
Rzecznik Prasowy