logo
czytaj E-gazety prasa online


Pięciocyfrowa liczba użytkowników

2017-12-13

Ponad 10 tysięcy białostoczan przystąpiło już do Karty Aktywnego Seniora. Miejski program oferujący zniżki i ulgi dla seniorów działa w Białymstoku od ponad dwóch lat.

Fot. UM Białystok

Karta Aktywnego Seniora wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. Do programu może przystąpić każdy, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku. Obecnie z oferowanych przez Miasto ulg i preferencji korzysta 10 tys. 52 osoby.

Warto pamiętać jakie korzyści oferuje program:
- 50% zniżki od obowiązujących cen karnetów lub biletów jednorazowych na obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
- 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na wydarzenia organizowane przez miejskie jednostki kultury (Białostocki Ośrodek Kultury, BOK – Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostocki Teatr Lalek, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich i Muzeum Wojska w Białymstoku),
- zniżki u partnerów prywatnych (obecnie – 31).

– Karta Aktywnego Seniora to ważne narzędzie polityki społecznej, którą realizujemy w naszym mieście. Zależy nam na aktywizacji starszych mieszkańców Białegostoku i ułatwieniu im dostępu do oferty rekreacyjnej i kulturalnej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Seniorzy posiadający Kartę Aktywnego Seniora i Białostocką Kartę Miejską, których dochód jest niższy od kryterium dochodowego obowiązującego przy udzielaniu świadczeń z pomocy społecznej (tj. 634 zł dla osób samotnie gospodarujących, 514 zł – na osobę w rodzinie), mogą także skorzystać ze specjalnego biletu. Jest to bilet całoroczny Białostockiej Komunikacji Miejskiej (imienny), obowiązuje w pierwszej strefie biletowej. Jego koszt to 120 złotych.

Aby przystąpić do programu Karta Aktywnego Seniora wystarczy wypełnić i podpisać wniosek o wydanie karty. Wnioski są dostępne w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16 oraz na stronie www.seniorzy.bialystok.pl.

Karta Aktywnego Seniora została wprowadzona w Białymstoku 1 czerwca 2015 roku.

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona