logo
czytaj E-gazety prasa online


Skrytki nie pomogły

2018-08-28

Papierosy bez polskich znaków akcyzy ukryte w niekonstrukcyjnych skrytkach pojazdu ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie prowadzonej kontroli na terenie powiatu augustowskiego.

Nielegalne wyroby tytoniowe przewoził obywatel Białorusi.
Wczoraj, 23 sierpnia br. funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań w Augustowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Chevrolet. W trakcie czynności kontrolnych okazało się, że w pojeździe kierowca przewozi niedozwolone ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na terenie placówki dokładnie przeszukano samochód. W trakcie szczegółowego sprawdzenia auta ujawniono papierosy ukryte w niekonstrukcyjnych skrytkach pojazdu m.in. w tylnym zderzaku, w podwójnej podłodze bagażnika oraz w przerobionej butli gazowej pojazdu. Łącznie zabezpieczono ponad 1,2 tys. paczek papierosów różnych marek o szacunkowej wartości 17 tys. zł. Kierowcą pojazdu okazał się obywatel Białorusi, który przyznał się do przewożonego przemytu.

31-letni mężczyzna otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania do Urzędu Celnego w Suwałkach. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód.

Tekst i fotografie Podlaski Oddział Straży Granicznej