logo
czytaj E-gazety prasa online


Akcja „ZNICZ 2018” – podsumowanie

2018-11-07

Podczas tegorocznej akcji ”Znicz” podlascy policjanci zatrzymali 43 pijanych kierowców. W tym czasie na terenie województwa doszło do 4 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 7 zostało rannych.

W ubiegłym tygodniu w środę podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję „znicz”. Działania, w które zaangażowanych było kilkuset policjantów każdej doby, zakończyły się wczoraj późnym wieczorem. W tym czasie funkcjonariusze na terenie całego województwa dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych, rozdawali elementy odblaskowe namawiając do ich noszenia (przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach jest to ich obowiązek).

Dzięki wytężonej pracy policjantów ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 43 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mundurowi w ciągu tych czterech dni odnotowali na terenie województwa 4 wypadki drogowe, w których 2 osoby zginęły, a 7 zostało rannych.

Tekst i fotografie Policja Podlaska