logo
czytaj E-gazety prasa online


Przyjmij ZUS w swojej firmie i zadbaj o wiedzę pracowników

2018-10-02

Fot. Ratio

Październik w ZUS to w tym roku Dni Ubezpieczonego. Dla wygody płatników i ich pracowników proponujemy wizytę naszych ekspertów w siedzibach firm. Hasłem tegorocznej edycji jest: Informacja o stanie konta ubezpieczonego– ważna informacja o Twojej przyszłości.

- Bardzo nam zależy na tym by Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego wysyłana do wszystkich osób, które chociaż przez chwilę opłacały składki było jasne, czytelne i zrozumiałe. Większość ubezpieczonych otrzymując list lub wersję elektroniczną widząc kilka stron wydruku nie ma ochoty zagłębiać się w treść. Tłumaczymy się, że emerytura to jeszcze za jakiś czas. My ze swojej strony chcemy pokazać, że odczytanie tej korespondencji zajmie chwilę, a na przyszłą emeryturę odkładamy przez całe życie zawodowe.- wyjaśnia Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Tym razem to ZUS wyjdzie do ubezpieczonych i spotkania będą organizowane u płatników składek. Informacje, którymi chcemy podzielić się zainteresują wszystkich. Najważniejsze to:
• Informacja o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU), oraz jaki wpływ zgromadzone składki mają na wysokość emerytury,
• Wybór najlepszego momentu przejścia na emeryturę i pomocy w podjęciu decyzji doradcy emerytalnego, a także możliwoś
• skorzystania z kalkulatorów emerytalnych,
• Zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej, to ogromne ułatwienie zarówno dla ubezpieczonych jak i płatników składek.

Podczas spotkania objaśnimy Ubezpieczonym wszystkie zapisy zawarte w  IOSKU. Krok po kroku pokażemy, jak pracownik może sprawdzić, że są za niego opłacane składki. Powiemy, z jakich świadczeń skorzystają Ubezpieczeni w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy. Wyjaśnimy, kiedy środki z subkonta wypłacamy bliskim. Pokażemy też, jak sprawdzać stan swojego konta w ZUS przez Internet. Wytłumaczymy, jak w przyszłości na podstawie danych na koncie i subkoncie obliczymy emeryturę. Zaprezentujemy kalkulator emerytalny, dzięki któremu każdy ubezpieczony może wyliczyć sobie prognozowaną wysokość emerytury. Opowiemy o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich, zarówno dla pracowników, jak i dla przedsiębiorców. Wszystkim chętnym założymy profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Naszą intencją jest by jak najliczniejszą grupą naszych klientów, była świadomą swoich praw i obowiązków. Serdecznie zachęcam do kontaktu z nami. Nasi eksperci oczekują na zgłoszenia pod numerem telefonu: 85 7486426 oraz 85 7486 453 oraz adresami mailowymi: Urszula.kretowska@zus.pl ; iwona.halicka@zus.pl

Katarzyna Krupicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego